Zelená trieda

S_aj_listnace.JPG
T_snad_to_bude_zaujimave.JPG
U_vysadba_z_bocnej_strany_budovy.JPG

komentár: Mgr. Ľubica Faktorová, foto: Mgr. Ľubica Faktorová, Mgr. Karin Macháčová, Mgr. Katarína Valábková

V rámci environmentálnej výchovy a biológie sme sa na Gymnáziu V. Mihálika v Seredi rozhodli začať s výsadbou tzv. „Zelenej triedy“. V pondelok 10. 10. 2011 to na našom školskom dvore vyzeralo trochu inak, ako po iné pracovné dni. Študenti v spolupráci so záhradníkmi, vyučujúcou Bio, triednymi učiteľkami a pánom školníkom začali s výsadbou zelene na nevyužitom priestranstve školského dvora. „Základný kameň“- prvý strom, zasadili ešte v júni študenti terajšej II. B triedy, ktorý stromček sponzorsky zakúpili. K nim sa pridali zakúpením a výsadbou stromčeka aj iné triedy, ktorým záleží na zveľaďovaní svojho životného prostredia. K tomuto projektu finančne prispelo aj ZRPŠ a sponzorsky viacerí rodičia našich študentov, za čo im ďakujeme. V jarných mesiacoch plánujeme pokračovať s osadením lavičiek a využiť takto vytvorený priestor na vyučovacie hodiny a oddych študentov vo voľnom čase.
Aj takouto akciou je našou snahou vychovávať mladých ľudí k zveľaďovaniu a ochrane životného prostredia.

ďalšie foto