Na návšteve v ÚĽUVe

Fotografia384.jpg
Fotografia385.jpg

foto: Mgr. Milina Kollárová
Dňa 5.12.2012 sa trieda sekunda a tercia zúčastnili návštevy ÚĽUV-u v Bratislave. V rámci vyučovania predmetu technika sa žiaci podučili rôznym umeleckým remeslám, s ktorými sa nemajú možnosť stretnúť v bežnom živote. Tvorivé dielne pre menšie školské kolektívy predstavujú alternatívnu formu vyučovania k predmetom výtvarná výchova, polytechnická výchova či estetická výchova. Ide v nich o prvé zoznámenie sa s konkrétnou umelecko - remeselnou technikou.
Naši žiaci navštívili tri rôzne umelecké dielne. Jednou z nich bola Maľba na sklo. Žiaci sa zoznámili s históriou tejto techniky a vyskúšali si vytvoriť svoj vlastný obrázok na motívy Vianoc.
Ďalšou umeleckou dielňou bola drotárska dielňa. Aj tu sa žiaci podučili remeslu už skoro zabudnutému. Pod vedením skúsenej drotárky si vyrobili vlastný zvonček z drôtu. Zistili však, že to vôbec nie je jednoduché.
Poslednou zastávkou bola rezbárska dielňa. Pod vedením skúseného rezbára si žiaci vyrábali z lipového dreva vianočný stromček, na ktorý im potom rezbár vyryl iniciály ich mien.
Návšteva ÚĽUV-u bola inšpiratívna a žiakom sa dielne veľmi páčili. Ďakujeme týmto aj všetkým lektorom, ktorí venovali svoj čas našim žiakom.

František Vondena, Milina Kollárová