Študentská výmena Tišnov - Sereď, 23. - 25. 11. 2010

PB29.JPG
PB30.JPG
PB31.JPG

foto: PaedDr. Zuzana Hlavatá, Mgr. Karin Macháčová, komentár: Mgr. Karin Macháčová
V dňoch 23. - 25. novembra 2010 sa na pôde gymnázia uskutočnilo stretnutie našich študentov so študentmi Gymnázia Tišnov (14) z partnerského mesta Sereď. Pozvanie riaditeľky školy RNDr. Viery Tkáčovej prijal i Mgr. Karel Švábenský, riaditeľ gymnázia z Tišnova. Pre hostí bol počas návštevy pripravený program nesúci sa v duchu ľudových tradícií a zvykov na Slovensku. V stredu študenti navštívili Západoslovenské múzeum v Trnave - expozície Ľudový odev a Keramika, Mestskú vežu a v sprievode našich študentov si prezreli historickú časť Trnavy - kostol Sv. Mikuláša, hradby a Trojičné námestie. Popoludní mali možnosť vyskúšať si svoju šikovnosť a zručnosť v tvorivých dielničkách - pod vedením pani Kristíny Kurciusovej pri zhotovovaní anjelikov zo šúpolia a pod vedením pani Magdalény Šimákovej vytváraním vianočných dekorácií na drevo servítkovou technikou. Vo štvrtok sme študentom prezentáciou predstavili naše mesto, školu a zvyky na Slovensku. Nasledovala prehliadka školy a prehliadka mesta, predpoludním sme navštívili Mestské múzeum. Cieľom stretnutia bolo vytvoriť priestor pre vzájomnú spoluprácu medzi gymnáziami, získavanie nových poznatkov a skúseností a podpora aktivít mládeže. Celé podujatie sa nieslo vo veľmi priateľskej atmosfére a dobrej nálade, ku ktorej nemalou mierou prispeli i hostiteľské rodiny - rodičia našich študentov, aj touto cestou im chceme vyjadriť poďakovanie.

prezentácie:
Mesto Sereď   Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď   Ľudové zvyky Slovenska

Čo nám napísali z Tišnova:
článok vydaný v tišnovských novinách   od Filipa Křipského