Projekt - Záložka do knihy

DSCF0685.jpg
DSCF0689.jpg

foto a komentár: Mgr. Alena Ujlacká

Tento rok sme sa prvýkrát zúčastnili projektu Záložka do knihy spája školy. Zapojili sa doň žiaci prímy, sekundy a tercie. Ich úlohou bolo vytvoriť záložku na motívy knihy, ktorú prečítali alebo sa im najviac páčila. Fantázii sa medze nekládli. Vytvorili naozaj zaujímavé a nápadité záložky. Chcelo to iba málo – chuť niečo vytvoriť. Veronika Jelínková a Alica Ištoková z tercie napísali pekný pozdrav a info o našej škole, Saša a Tamara Süttövé zo sekundy nakreslili obrázok školy a všetci zúčastnení sa podpísali.

Pre koho to robili? Pre študentov partnerskej školy, ktorí nám boli pridelení – Gymnázium Kojetín v Čechách. Po odoslaní našich záložiek sme netrpezlivo čakali na tie druhé. Dočkali sme sa. Naši žiaci si vyberali z pekných záložiek, ktoré im budú pripomínať ich českých kamarátov. Dokonca dostali aj kľúčenky s logom Gymnázia Kojetín. K záložkám boli pridané aj fotografie detí s ich kontaktnými adresami.

Čo z toho vyplýva? Čítať sa oplatí. Naši žiaci získali nielen záložky a darček, ale možno aj nových kamarátov. Všetkým, ktorí sa zapojili, veľmi pekne ďakujem.